GDY CZERŃ ZAKRYWA INNE KOLORY 🙈

Czy ja nie miewam chwil zwątpienia?

Oczywiście, że miewam!

Przeszłam już niejeden kryzys emocjonalny. Bywały dni, że wyłam w poduszkę i nie miałam siły się podnieść. 🤷 Miałam momenty, gdy było mi tak źle, że czerń zakrywała mi inne kolory. 🙈

📣 Chcę o tym mówić głośno i otwarcie.


1️⃣ Z jednej strony dlatego, żebyście nie traktowali mnie jak kosmitkę, z którą trudno się identyfikować, bo „ja przecież nie mam tyle siły, co ona”.

2️⃣ Z drugiej – żeby pokazać Wam, że z kryzysu da się wyjść. Czasem potrzebny jest czas, czasem jakiś bodziec, czasem rakieta tenisowa, czasem wsparcie najbliższych, czasem psychologa, a czasem leki od psychiatry. Korzystałam ze wszystkich tych opcji i z wielu korzystam nadal.

Nie pamiętam, gdzie przeczytałam te słowa, ale zapadły mi w pamięć – ktoś kiedyś napisał, że da się wyjść nawet z bardzo głębokiego dołka, choćby się miało zrobić drabinę z własnych majtek. 🩲 Robię, co mogę, by ocalić Wasze majtki i wskazać Wam wygodniejsze opcje uzyskania pomocy.

Ostatnio dopadł mnie kryzys związany nie tyle z moim stanem zdrowia, co właśnie z tym, co robię tu – na Kolorowych rakach.

Po tym, jak FB po raz kolejny ukarał mnie ucięciem zasięgów 🤬 za to, że poruszam tak niewygodne i niemedialne treści, 🙄 zaczęłam się zastanawiać, czy ma sens to wszystko robić.

Organizować konkursy, o których niewiele osób się dowie. 😞

Pisać o tym, o czym pisze przecież tyle innych osób. 😕

Udostępniać informacje na grupie, z których nikt nie skorzysta, bo ich nawet nie zobaczy. ☹️

📧 I wtedy, kiedy miotało mną takie zwątpienie, dostałam maila od Fundacji Polska Koalicja Pacjentów Onkologicznych z zaproszeniem do Warszawy i takim załącznikiem. 👇

Odebrało mi mowę. 😶 Wzruszenie mnie po prostu zalało. 🥺

Nie wiem, kto jest inicjatorem tego, by NOMINOWAĆ MNIE DO NAGRODY DLA PACJENTA NIOSĄCEGO NADZIEJĘ (dziękuję Ci Człowieku, kimkolwiek jesteś! 😘).

Ale wiem, kto za tym tak naprawdę stoi – Wy wszyscy! Każda Wasza „łapka w górę”, każde miłe słowo, każdy komentarz, udostępnienie i prywatna wiadomość! ❤️❤️❤️❤️❤️

Dziękuję Wam z całego serca. To zaszczyt być Waszymi Kolorowymi rakami! 🥰

(Kryzys minął. Jak to zazwyczaj z kryzysami bywa… 😉)


Dajcie znać w komentarzach pod dzisiejszym postem na FB, jak sobie radzicie z kryzysami. Wasze rady mogą być bardzo cenne dla innych!