PALETA KOLORÓW 🎨

Mam naturę samotnika, nie lubię tłumu, mam upiorny syndrom Zosi-samosi. 🙈
Jednak moje raki otworzyły mnie na uczestnictwo w różnych grupach.

👭👫👬

 👉 Zaczęły małymi krokami – od umiejętności życia przez dłuższy czas z przypadkowymi osobami w hotelu przyszpitalnym, potem oswoiły z salą na oddziale pełnym pacjentów i osób je odwiedzających (tak, z tymi osobami odwiedzającymi, to było dawno temu…) i z poczekalniami z tłumem chorych.

👉 Później trafiłam na spotkanie grupy wsparcia. I to był chyba moment przełomowy. Z tego spotkania na długo pozostało we mnie zdumienie, jak bardzo poczułam się zrozumiana przez wszystkie osoby, które wówczas przyszły. Mimo, że każda przyszła ze swoją indywidulaną historią, to poczucie wspólnoty było ogromne.

 

👉 Potem zaczęłam interesować się internetowymi grupami zrzeszającymi pacjentów – niektóre z nich pokazały mi, jaką drogą nie chcę iść, inne – dały niesamowite pokłady wsparcia oraz wiedzy merytorycznej.

👉 Wkrótce potem odkryłam, że świetnie odnajduję się w warsztatach prowadzonych on-line.

👉 Obecnie również biorę udział w dwóch grupach wsparcia, które dają mi siłę, prostują myśli, które skręciły na złą drogę, podpowiadają pomysły, jak znaleźć właściwą dla mnie trasę.

👉 Grupa potrafi też dać niesłychaną moc sprawczą – tu przypomnę historię, jak wszyscy razem walczyliśmy o przywrócenie refundacji leków. Sama nie zrobiłabym nic – dzięki Wam mój post osiągnął grubo ponad pół miliona osób zasięgu. To już nie są przelewki, to jest moc.

Moc jest w Was – moich Czytelnikach. 💪 Owszem – ja sama staram się widzieć jak najwięcej kolorów, ale to Wy dajecie mi całą paletę! 🎨

 Dzisiaj chciałam Wam podziękować również za coraz liczniejsze dołączenia do grupy Kolorowe raki.

👯‍♀️👯‍♀️👯‍♀️👯‍♀️

 Chociaż zaprosiłam Was do niej raptem chwilę temu (dokładnie 4. sierpnia tego roku), to liczba członków przekroczyła już tysiąc osób.
1️⃣0️⃣0️⃣0️⃣

 Mam nadzieję, że znajdujecie w niej przydatne dla siebie informacje. 🤗 Dziękuję również za wszystkie sugestie, co powinnam tam udostępnić – jesteście wspaniali. 🥰

 Ściskam Was dziś z całych sił – moja Paleto Kolorów! Wszystkich – tych, którzy obserwują tego bloga na FB lub na stronie, tych, którzy dołączyli do grupy, tych którzy śledzą moje wpisy na Instagramie, tych, którzy zaglądają do Onkobazy.
Dziękuję! 💙💛🧡💜❤️💚🤎

O Waszych refleksjach odnośnie wsparcia rozmaitych grup, chętnie przeczytam w komentarzach pod postem: 

https://www.facebook.com/koloroweraki/posts/293691046105920