ZALEW RÓŻU 🌊

No to mamy październik. 💁‍♀️

Zaczął się raptem wczoraj, a ja już mam wszystkie swoje kanały społecznościowe zalane różem. 💌 Ogrom wstążeczek w tym kolorze, przypominających o tym, że to miesiąc świadomości raka piersi.

🤔 Co ja o tym myślę? Różnie myślę:

🚺 Z jednej strony uważam, że profilaktyka raka piersi powinna być czymś obecnym w codzienności każdej kobiety. Samobadanie piersi należy wykonywać w każdym miesiącu, a badania obrazowe wtedy, kiedy jest na nie pora (czyli z grubsza rzecz ujmując przynajmniej raz w roku). To powinien być nasz obowiązek (nie chodzi mi o usankcjonowanie prawne, lecz o podejście), niczym przegląd rejestracyjny auta. Żadna niezwykłość wymagająca oprawy, celebracji, czy akcji „różowy październik”. 🧏‍♀️

🚺 Z drugiej jednak strony sądzę, że absolutnie każdy pretekst do przypomnienia o badaniach jest dobry! I jeśli ktoś właśnie w październiku pójdzie do lekarza zbadać swoje piersi, to będzie to tak samo świetne posunięcie, jak byłoby w lutym czy maju. Być może właśnie teraz będzie łatwiej zmobilizować się i pójść na usg czy mammografię razem z koleżanką czy siostrą. W tym miesiącu będzie sporo akcji ułatwiających dostęp do tych badań (już zaczęłam je udostępniać na grupie Kolorowe raki) – zatem korzystajmy!

Korzystajmy i pamiętajmy, by dbać o siebie przez cały rok, a nie tylko w najbliższym miesiącu. ☝️

💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗

Chciałam Wam dziś zaproponować konkurs. 📣

Proszę o odpowiedzi w komentarzach pod dzisiejszym postem na blogu na FB  na takie oto pytanie:

„JAK O SIEBIE DBASZ PRZEZ CAŁY ROK?”

Pytanie celowo jest takie bardzo otwarte, bo chcę Was zachęcić do zatrzymania się na chwilę i uczciwego zastanowienia się nad tym, jak naprawdę o siebie dbacie, we wszystkich aspektach, jakie Wam przyjdą do głowy – od badań profilaktycznych właśnie, poprzez dietę, aktywność fizyczną, dobór towarzystwa, sen, odpoczynek, pielęgnowanie własnych pasji, śmiech, (…) aż po pomalowane paznokcie.

🎁🎁 Dwa komentarze, które wydadzą mi się najbardziej inspirujące, szczere, kreatywne – nagrodzę kosmetykami INGENII, które na pewno przydadzą się w codziennych rytuałach pielęgnacyjnych. Na zgłoszenia czekam do 17.10. do godz. 22:00. Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ.

💗💗💗💗💗💗💗💗💗💗

Dbajcie o siebie! 😘