BEZ ZŁOTÓWEK 🤷🪙

W niedawnym poście zwróciłam uwagę na problemy finansowe związane z leczeniem onkologicznym – może te mniej spektakularne, ale mające ogromny wpływ na funkcjonowanie pacjentów (przynajmniej tak mi się z własnego doświadczenia wydaje).

A ponieważ znacie mnie już trochę, to nie chciałabym poprzestać na „biadoleniu”, ale spróbować podpowiedzieć choć troszkę metod na to, jak sobie radzić bez nakładów finansowych. 💁‍♀️

👉 Pozwólcie, że podrzucę Wam kilka pomysłów:

1️⃣ ONKOBAZA – na tej stronie znajdziecie produkty i usługi nie tylko dostępne na zasadach komercyjnych, ale i zupełnie bezpłatne. Nieodpłatne konsultacje psychologiczne, dietetyczne, prawne. Darmowe wsparcie w sprawach wizerunkowych – peruki, makijaże permanentne brwi, kresek w linii rzęs, brodawek sutkowych, tatuaże artystyczne, zabiegi kosmetyczne, czepki chroniące włosy. Ale również pomoc medyczna – darmowe badania, konsultacje, infolinie czy programy wsparcia. Do tego cała baza fundacji onkologicznych.

2️⃣ FUNDACJE – no właśnie – jak napisałam wyżej, w ONKOBAZIE znajdziecie ich bez liku. Warto zapoznać się z proponowanymi przez nie formami pomocy. Oprócz tego polecam Wam mój post o tym, z czego korzystałam osobiście – może Was to zainspiruje.

3️⃣ ONKO-ZESTAWIENIA – zbiory źródeł informacji z kilku zagadnień, między innymi odnośnie: rozmów z dziećmi na temat choroby, pielęgnacji, badań klinicznych, ratunkowego dostępu do terapii lekowych. Oczywiście nie jestem w stanie sprawdzić każdej informacji, ale staram się odsyłać do wiarygodnych źródeł. Być może dzięki temu znajdziecie nową bezpłatną możliwość terapeutyczną czy informację, którą normalnie zdobylibyście na płatnej konsultacji.

4️⃣ GRUPA KOLOROWE RAKI – jak wiecie (a jeśli jeszcze nie wiecie, to zapraszam serdecznie, by tam zajrzeć) publikuję tam całą masę informacji o różnych formach wsparcia. Znakomita większość z nich jest bezpłatna. Trudno tu wymienić je wszystkie, ale zapraszam do śledzenia na bieżąco. Może znajdziecie dla siebie ciekawe warsztaty, zajęcia, spotkania, zabiegi, konferencje czy możliwości bezpłatnych konsultacji lub badań.

5️⃣ KONKURSY KOLOROWYCH RAKÓW – od czasu do czasu udaje mi się zorganizować dla Was konkursy. Nagrodami są zawsze produkty w jakiś sposób powiązane z leczeniem onkologicznym. Wiem, że tym, którzy wygrali – bardzo się przydają.

—–

Zatem co, chyba gładko mogę przejść do ogłoszenia konkursu? 😏

Mam dziś do rozdania dla Was dwa kosmetyki od INGENII – to produkty, które idealnie nadają się do pielęgnacji twarzy w trakcie rekonwalescencji, ale również (jeśli lekarz prowadzący nie będzie widział przeciwwskazań) – w trakcie leczenia onkologicznego. Są świetne dla przesuszonej skóry, wymagającej regeneracji. Pacjentki po leczeniu onkologicznym opisują super efekty działania. 🥰

Do kosmetyków dorzucam niespodziankę. 🤫


A co trzeba zrobić, żeby nagrodę wygrać? 🧐

ℹ️ Proszę Was o napisanie w komentarzu do dzisiejszego posta na blogu na FB  Waszych sposobów na bezpłatne wsparcie leczenia onkologicznego. Ponieważ zależy mi na tym, żeby te podpowiedzi były wartościowe przede wszystkim dla Was 🫵 – wyjątkowo wygra Osoba, której komentarz będzie miał najwięcej polubień.

👍❤️😯

Tylko w razie remisu głos decydujący będzie należał do mnie.

Macie czas do 16. sierpnia do godziny 22:00.

Także proszę dzielcie się pomysłami i korzystajcie z nich jak najlepiej. 🤗