RÓŻOWE ZADANIE 💟

Jak wiecie nie jestem miłośniczką statystyk, które próbują mi powiedzieć, jak długo będę żyć. 🙅‍♀️

Ale statystyki mówiące o możliwości zachorowania lub o szansach na zapobieganie chorobom – to już inna sprawa! ☝️

A tu dane bywają zatrważające…

Populacyjne ryzyko zachorowania na nowotwór piersi u kobiet wynosi 10%. To znaczy, że jedna na 10 kobiet statystycznie takiego raka będzie mieć.

👯‍♀️👯‍♀️👯‍♀️👯‍♀️👯‍♀️

Czy da się tego uniknąć? 🧐 Tylko w niewielkim zakresie, np. w przypadku posiadania mutacji genowej można zdecydować się na profilaktyczną mastektomię. (O tym kiedyś napiszę więcej.)

Należy oczywiście próbować żyć zdrowo, dobrze się odżywiać, dużo ruszać, unikać stresu i szkodliwych czynników zewnętrznych.
Czy to uchroni przed rakiem piersi w 100%?

Zdecydowanie nie. 🤷‍♀️

Co zatem należy robić w tej sytuacji? 🙆‍♀️
Otóż trzeba zrobić wszystko, co można, aby ewentualność nowotworu wychwycić na jak najwcześniejszym etapie.

Wtedy rokowania są naprawdę bardzo dobre, a samo leczenie nie tak bardzo obciążające, jak w bardziej zaawansowanych przypadkach. 🤞

Myślę, że taka ogólnikowa pogadanka na temat badań profilaktycznych nie jest szczególnie przejmująca. 😒
🚺 Pozwól zatem, że poproszę Cię teraz o wzięcie kartki i zapisanie na niej imion i nazwisk 10 znanych Ci osobiście kobiet. Może być mama, sąsiadka, koleżanka z pracy, siostra, pani od korepetycji syna albo przyjaciółka. 10 kobiet.
🚺 Popatrz na tę listę, pomyśl o tych kobietach.
🚺 Jedna z nich zachoruje na raka piersi.

🚺 Co zrobisz z tą wiedzą?

No właśnie…

——————————————-
Mam dla Was dziś KONKURS. 📣

Aby wziąć w nim udział kliknijcie TUTAJ.

Przewidziałam w nim bardzo fajną nagrodę. 🤗
Ale myślę, że nie ten upominek powinien być celem całej zabawy.

To nie ma być post „na klikalność” tylko na liczbę wykonanych badań piersi – comiesięcznych samokontroli i systematycznych usg/mammografii.

ℹ️ Zadanie jest takie:
👇👇👇👇👇
➡️ W komentarzu pod tym postem wymień 10 znanych Ci osobiście kobiet (możesz je oznaczyć, ale nie jest to wymóg konieczny, równie wartościowe będzie napisanie „ciocia Krysia, która nie używa FB” i osobista z nią rozmowa).
➡️ Przypomnij im o konieczności comiesięcznego samobadania piersi i systematycznych badań w gabinecie lekarskim (usg / mammografia).

➡️ W maksymalnie 50 wyrazach przekonaj je o tym, że warto to robić. Styl dowolny. Sposób też – może być przykład własny, wiersz, argument medyczny, żart, obietnica… To, co uznasz, że naprawdę do nich przemówi i nie pozwoli przejść obojętnie.

Będę czekać na komentarze-zachęty do końca października pod postem https://www.facebook.com/104684551603772/posts/246592710746288/. 🧐

Tym razem nie ogłoszę zwycięzcy konkursu. Bo tu zwycięzcą będzie każda osoba, która weźmie sobie do serca regularne dbanie o swoje zdrowie. 💓

Natomiast przyznam WYRÓŻNIENIE dla jednej osoby, której argumentacja wyda mi się najciekawsza, najbardziej przekonująca, najtrafniejsza.

Czeka nagroda❗️

W jej skład wejdą kosmetyki firmy Pharmaceris :
🎁 łagodząco-regenerujący krem do twarzy i ciała – PHARMACERIS X (świetny również po radioterapii!), KLIKNIJ TUTAJ, BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ
🎁 specjalistyczny szampon stymulujący wzrost włosów pobudzający odrastanie włosów i ich zagęszczenie – PHARMACERIS H (idealny na czas, kiedy włosy nie bardzo chcą odrastać po chemioterapii lub innym leczeniu), KLIKNIJ TUTAJ, BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ
🎁 krem specjalna ochrona spf 100+ do twarzy i ciała – PHARMACERIS A (jakże ważne jest zabezpieczenie skóry osłabionej radio-, ale i chemioterapią przed słońcem!) KLIKNIJ TUTAJ, BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ
oraz

🎁 książka Joanny Górskiej i Roberta Szulca pt. „Dziad. On silny, my silniejsi.” KLIKNIJ TUTAJ, BY DOWIEDZIEĆ SIĘ WIĘCEJ

Regulamin konkursu znajdziesz TUTAJ.

No to zapraszam – czas start!
Zadbaj o zdrowie bliskich Ci Osób!
Ocal 10 kobiet! I nie zapomnij o sobie. ❤️
🦸‍♀️